İşlemin gerçekleşmesi muhtevain bir adet bileğil çabucak aşkın hekimin onayı gerekir ve sıhhat oturmuş raporuna lüzum duyulur. Hamilelik süresince takibi meydana getirilen bebeğin sakatlık ya da duygu ritimlerinin olmadığı kesinleştiği üzere durumlarda terapotik kürtaj (tedavi fakatçlı) uygulanır. İşleme geçilmeden önce USG ile hamilelik durumunun ve rahim (uterus) dışındaki yerleşme durumu gözlenir. Kürtaj ustalıklemi sırasında Umumi duyum yitimi ya da Lokal duyum yitimi uygulanır. Isim Umumi anesteziye kızılınacak ise muamelat öncesi 4 saat derece oral gelgelı durdurulur.

Hastanın geçerli ilk kürtajı ise ya da önceden gestaltlmış sezaryen ile doğumu varsa Umumi duyum yitimi ile kürtaj gestaltlır. Tenha kişinin eskiden yapmış oldurmış evetğu kürtajları varsa ya da normal mevlit eylemi gerçekleştirilmiş ise Lokal duyum yitimi gestaltlabilir. Lokal duyum yitimi Anestezi uzmanları tarafından serviks bölgesi özel önlemlar ile uyuşturulur. Umumi duyum yitimi ise İntra Venöz (ıv) sırat ile ilaç uygulanarak Anestezi uzamanı tarafından gestaltlır. İşlem öncesinde Jinekolojik Sağlık muayenesi ve rahim (uterus) gestaltsı bileğerlendirilmelidir. İşlem 5 ila 15 zaman derece sürer. Lokal duyum yitimi ile 15 zaman derece, Umumi duyum yitimi ile 30 zaman derece sonra şahsiyet ev bark zeminına gönderilebilir. Analjezik (ağrı kesici), antibiyotik, Kanamayı azaltmak fakatçlı Hekim tarafından önlemlar önerilir. Önerilere uyulması istenir. Bir hafta sonra şahsiyet Kontrolör fakatçlı gene gelmelidir.

İstenmeyen gebelikler (hamilelik) sonlandırılmak istendiğinde kürtajın son tane zamanı bakımından legal evetğu ülkelerde farklı sınırlar vardır. Bu duruma legal boşaltma ya da kürtaj denilmektedir. Yasalar ile alakalı bu muamelat yalnızca kaşık düşmanı mevlit uzmanlarının yetkisi şeşndadır. İşlem hekim ve marazlı arasında nihan kalmaktadır. Gebede resmî bir çor mevcut ise ve gebe kalma durumu şahsiyet muhtevain risk oluşturuyor ise ya da hamilelik süresince zararlı olan boydak kendisinin kullanmakta ıztırari kılındığı önlemlar var ise kişiye terapotik kürtaj (tedavi fakatçlı kürtaj) uygulanır.

https://www.kurtajklinigiantalya.com/

Antalya Kürtaj

Antalya Kürtaj Fiyatları