Ancak hesabınıza mütemadi giriş yaratıcı ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çkırmızıındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan yoklama katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler umumiyetle kullanıcı adınızı değnöbettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız derunin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde yan saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Uymaçi arttırmak derunin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar umumiyetle Instagram bağlantısı istediği derunin şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çyutmak derunin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun derunin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişdüzgün farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Elbette Sonuç Cebinır?
Instagram hesabı çkırmızıınan ya da hacklenen kişiler derunin ne günah ki çok fazla teknik bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok fazla takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diyerek esasen sair kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çkırmızıışın. Eğer şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değnöbettirin ve hemen peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çkırmızıındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz değnöbettiğinde yahut kullanıcı adınız değnöbettiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değnöbettirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değnöbettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değnöbettiren sen değilsen, hesabını güvene kırmızı” ya da bazen “değnöbetikliği aptal kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız yalnız umumiyetle saldırganlar elektronik posta adresini değnöbettirdiği derunin sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “asayiş kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?