Üçbaşak Kültür, kültür makineleri sektörünün önde mevrut üreticilerinden biridir ve
Basma Serpme Makineleri, Ot Icma Tırmıkları, Traktör Eğin Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Olta Katışık Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Izole bant makineleri kucakin ürettiği üstün nitelikli çözümleriyle tanılamanır.

Tarım Makinaları

Kültür makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve gereksinimlerine elverişli olarak üretim yapmalarına yardımcı olur. Oranlı maşa ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan yerinde gıda üretimi, giyecek ve tahaffuz kucakını sağlayamaz. Yüzlerce yıl önce bütün insanoğlu ilkel kültür yapmaya başladı ancak hasetmüzde toplumun sadece çok değersiz bir kısmı(vürutmiş ülkelerde) toplumun bütününün ihtiyacını alınlayacak zirai üretimle meşguliyetmaktadır. Makine ve ekipmanlar buna imkan tanılamamaktadır. Türkiye, kültür ve kültür makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Artan dileme ve kültür sektörünün tedricen çeşitlenmesi, kültür makinelerine olan ihtiyacın da artmasına sebep olmuşdolaşma. Uygulayım bilimi ile yan yana vüruten kültür makineleri, kültür aletleri, otomatik ve yardımcı kültür makineleri üzere ekipmanlar kültür sanayisini canlandırarak temellilığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Kültür makineleri, kullanılan amaca ve alana nazaran farklılıklar göstermektedir. Kültürı kolaylaştıranbu makineler sayesinde üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Ayrıca sadece kültür sektörü değil, ülkenin ihracat hacmi de tedricen artmaktadır.

Üçbaşak Kültür , 2016 senesinde kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik çağdaş üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, nitelikli iş gücü ve mualla üretim kapasitesi eşliğinde yerli üretim gücüyle müşterilerine en yeğin hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çalışanı ile hareketli ve eforlü in deposuna malik olan Üçbaşak Kültür, düşüncemdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere kadar bütün çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi geçen araba üretimi ile 15 ’i fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine munzam değer sağlayan Üçbaşak Kültür; çok Ar-Ge çalışmalarının ışığında, sonra teknolojiyle standartlarını ruzuşeb yükseltmektedir. Daim aksiyon ve sıfır kusur üretim sistemi, Üçbaşak Kültür ürünlerinin hem vatan süresince hem de vatan dışında güvenilerek kullanılmasının başlıca nedenidir. Üçbaşak Kültür, nitelikli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunduğu bütün sektörlerde soyıtlamıştır.

Üçbaşak Kültür olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Basma Serpme Makinalarıdır”. Basma serpme makinası gübrelerin elverişli ve istikrarlı bir şekilde tevziını sağlar.
Gübreyi yerinde ve güzel bir şekilde toprağa serpebilen Basma Serpme Makinası ile boşuna gübre kullanımı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve bitek bir şekilde dağıtabilirsiniz. Basma Serpme Makinaları sayesinde tarla üzerinde henüz azca efor kullanma ederek çok henüz sağlıklı muamele yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın boşuna olarak sışitamasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Basma Serpme Makinası sayesinde çok henüz sağlıklı kalır ve toprağınızdan henüz çokça semere ve göverti elde etmenize yardımcı olur.
Basma serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması kucakin kullanılan miktarların sağlıklı bir şekilde ayarlanması sağlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden henüz bitek bir şekilde yetişmesini sağlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en şanlı ihtiyaçları olan gıda maddelerini sağlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapkaloriın iyileştirilmesine katkı sağlarken hem de bitkilerde vürutimin hızlandırılmasını sağlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu kadar katkı sağlayan gübrelerin kullanımı dair çok önemli ve ilgi edilmesi gereken bir ilke bulunmaktadır.
Bu ilke gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Basma Serpme Makinası sayesinde gübreyi toprağa henüz homojen dağıtarak henüz bitek meyvelar elde edebilirsiniz.

Üçbaşak Kültür olarak bir özge ürünümüz olan Traktör Eğin Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine dökmek mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi taban seviyesinden dökmek ve muntazır bir damperli kamyona ya da zahir bir hendek haksına geçmek kucakin münteşir olarak kullanılır. Eğin yükleyici ile yan yana bir malzemeyi yere itmeden dökmek mümkündür. Eğin yükleyiciler genellikle istiflenmiş olan bir malzemeyi taban seviyesinden dökmek kucakin kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona veya hendek haksı üzere alanlara geçmek kucakin yeğleme edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere uygulanan kayırıcı yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı üzere sebeplerden ötürü yeğleme edilebilir. Traktöre çıkarılabilir bir rabıtalantı parçbirliı üzerinden monte edilmekle beraber yükleyici kovası değdavranıştirilebilir ve birşu denli cetşmanla da rahatletilebilir. Esas daşenler genellikle hidrolik daşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çalıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da devinim ettirilir. Teleskopik taşıyıcılara nazaran oldukça ceninisakıt maliyetleri ve çok yönlülükleri de kayırıcı yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör kayırıcı yükleyiciler kucakin yeğleme edilebilecek birşu denli üretici ve satıcı firma bulunmaktadır.
Satın çalım gerçekleştirirken üretici firmaların yeğleme edilmesi hem yükselmek hem de kalite olarak avantaj sağlayabilir.
Üreticilerden satın gâh üründe özelleştirme imkanı da sunmaktadır.
Kültür makineleri sektörünün önde mevrut üreticilerinden Üçbaşak Kültür’ın kayırıcı yükleyici modellerini genel ağ sitemizden inceleyerek veri sahibi olabilirsiniz.

Ot Icma Tırmığı biçbilimselş sap, yonca, ot, çayır ve benzeri ağızotu bitkilerinin cem ve balyalama davranışlemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu mimarilması davranışlemlerini sağlayan bir makinedir. Üçbaşak Kültür olarak Ot Icma Tırmıkları da kültür makinalarımız beyninde bulunmaktadır. Ot Icma Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Fenerlı Ot Icma Tırmığı , 10’lu Fenerlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Icma Tırmığı , 10’lu Tekerlekli Çekilir Ot Icma Tırmığı olarak 6 esas gruba ayrılır.

Olta karma makinası, besi hayvancılığı veya benzin hayvancılığı yaratıcı çiftçiler ve üreticilerin hayvanları beslemelik esnasında iş yükünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi esnasında ilgi etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak efsanevi beslemesine ilgi edilmediği ahit efsaneviın benzinü ve etinden semere alınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı efsanevi besiciliği yaratıcı çiftçiler ve üreticiler ilk hamle olarak beslemelik esnasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mısır vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamalıdır.
Bu şekilde efsanevi alması gereken bütün besinleri uslu seferde alabilir ve henüz yeğin beslenebilir. Olta karmanın mimarilması efsaneviın tüketmesi gereken bütün besinleri bir araya getirerek henüz yeğin beslenmesine böylelikle henüz çokça semere almanızı sağlar. Fenerlı Tip ve Çekilir Tip ile yan yana Olta Katışık Makinaları da Üçbaşak Kültür olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçbaşak Kültür olarak önlemlama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de evetğu üzere en üst seviye kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asmar Tip (ölçün) , Asmar Tip (Hidrolik) , Asmar Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi mimarisı gani ve bitek bir zirai üretim kucakin şanlı avantajlar sunarken jeopolitik konumu da cihan kültürı kucakin önemli bir köprü davranışlevi görmektedir.
Tarımsal üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin henüz yeğin durumlara gelmesi kucakin zirai ihracat noktasında Üçbaşak Kültür olarak bütün çalışanlarımızın ulamasıyla yan yana
Üçbaşak Kültür kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Tarım Makinaları ve kaynak için: https://ucbasaktarim.com/