Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mürtefi lisans eğitimini Kadir Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Teşkilat alanında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kesimünde bellik organizasyonu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk öğün önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli eğitim kesimünde ocak olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası çalışkan çhileışmalar yürüten KALKO, birokkalı futbol, basket abdübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde görev aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yüzı nöbet Türkiye’nin en büyük özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır idare kurulunda görev almaktadır.

KALKO, eğitim alanında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı birokkalı cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko